Jeneratörler artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Son 10 yılda Türkiye’de jeneratör sektörü hızla büyümektedir. Jeneratörlerin en sık kullanıldığı; fabrikalar, alış-veriş merkezleri, plazalar, toplu-konutlar ve kentsel dönüşüm projeleri dışında da, küçük işletmelere yönelik mobil, kiralık ve “marine” (her türlü tekne uygulamaları) jeneratörler de sektörün önemli bir parçasını oluşturmaya başladı.

Jeneratör sektörünün dünyada, 2017-20123 tarihleri arasında %7,5 büyümesi bekleniyor (https://www.businesswire.com/news/home/20180320006241/en/Global-Generator-Market-Report-2018-Industry-Analysis). Global jeneratör pazarında sınıflamalar şu şekilde yapılıyor:

  1. YAKIT TİPİNE GÖRE:

Doğal Gaz

LPG

Benzin

Dizel

Diğerleri

  1. GÜCE GÖRE:

5 kVA’ya kadar

5-10 kVA

10-15 kVA

15-20 kVA

20-100 kVA

100 kVA ve üstü

  1. JENERATÖR TİPİ:

Yerleşik

Mobil

  1. SON KULLANICI:

Endüstriyel

Telekom

Konut

Ticari

Marine

Dünyanın içinde bulunduğu enerji dar boğazı söz konusu olduğunda, tahmini 11,5 milyar dolarlık satış hacmine sahip sektörün, daha da büyümesi hiç de sürpriz olmayacaktır. Türkiye’de ise bugün 300 milyon dolarlık bir hacme sahip olan sektörün, önümüzdeki 5 yıl içerisinde en az iki kat büyümesi bekleniyor. Bu büyümenin, hem iç pazar hem de bölge ülkelerindeki ihtiyaçlardan kaynaklanacağı öngörülüyor. Büyüyen ekonomimiz nedeniyle, ülkemizde de enerji ihtiyacı gün be gün artmaktadır. Çevre ve komşu ülkeler de söz konusu olduğunda, Türk jeneratör sektörünün bölge pazarında ne kadar büyük bir etkisi olduğu anlaşılacaktır. Türkiye’nin Ortadoğu, Afrika ve Orta Asya Cumhuriyetleri’ne, coğrafi yakınlığı nedeniyle, ihracat önemli bir faktör olarak öne çıkacaktır. Yapılan araştırmalarda, elverişsiz çöl koşulları nedeniyle Katar, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt gibi Körfez ülkelerinde önümüzdeki dönemde dizel jeneratör ihtiyacının önemli ölçüde büyüyeceği tahmin edilmektedir (https://emlakkulisi.com/kentsel-donusum-jenerator-sektorunu-de-hareketlendiriyor/178175).

Enerji; artık ‘kesintisiz enerji’ ihtiyacı haline gelmiştir. Bu ihtiyacın karşılanabilmesinin en önemli unsurlarından biri de jeneratörlerdir. Kesintisiz enerji artık; endüstride, üretimde, sağlıkta ve günlük yaşamda olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Günlük hayatın kesintiye uğraması, hem ekonomi hem de kişisel olarak bir sıkıntı kaynağıdır.

Bir başka konu da çevreye zararsız, sessiz jeneratörlerin artık bir zorunluluk olması. Kirli çevre ve ses (gürültü) unsuru kişinin stresini arttırmaktadır. Verimli ve temiz enerji dünyada önem verilen konuların başında gelmektedir. GenPower sessiz ve çevreci jeneratörler konusunda sektörün en önde giden kuruluşudur. Ergonomik, güvenli, sorunsuz ve temiz enerji üreten firmaların başında gelmektedir.

Biz de Zer-Gen (ZER Ltd. Şti.) olarak bu sebeplerle, GenPower ürünlerini tercih ve tavsiye etmekteyiz. GenPower’ın tüm ürünleri portföyümüzde mevcuttur. Tüm alım-satım, montaj, servis ve bakım hizmetlerini de vermekteyiz. Bunun dışında her türlü 2. el alım-satım, montaj, servis ve bakım hizmetleri de bünyemiz dahilindedir.

Zer-Gen (Zer Ltd. Şti)

info@zer-gen.com

https://www.facebook.com/zergenerator/

@zergenerator

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir